Masivní dřevěný stůl Vero
Masivní dřevěný stůl Vero
Masivní dřevěný stůl Vero
Masivní dřevěný stůl Vero
Masivní dřevěný stůl Vero
Masivní dřevěný stůl Vero
Masivní dřevěný stůl Vero
Masivní dřevěný stůl Vero
Masivní dřevěný stůl Vero

Masivní dřevěný stůl Vero

Každý stůl Vero od Arte Brotto je jedinečné řemeslné dílo vytvořené ze dvou prken masivního dubu nebo amerického ořechu vyřezaných ze střední části stejného kmene. Prkna jsou spojena ručně vyráběnými spoji ze dřeva nebo kovu v různých úpravách. Desku stolu lze kombinovat s designovými nohami vyrobenými ze dřeva, kovu nebo mramoru. Délka stolu se pohybuje od 2,2 do 3,5 metru v závislosti na zvolených prknech. Pomůžeme vám vybrat variantu, která se do vašeho interiéru nejlépe hodí.

Dostupné typy dřeva


Dub


Americký
ořech
Technický list ke stažení v sekci pro architekty nebo na vyžádání. 
Možné povrchové úpravy naleznate zde.

Certifikovaný
původ dřeva

Vyrobeno
v Itálii

Exkluzivně
u V&M

Dřevěný nábytek vám na míru

Navštivte náš showroom a společně vybereme nejvhodnější konfiguraci, typ dřeva, povrchovou úpravu a barevnost pro váš interiér.

OSOBNÍ KONZULTACE

Arte Brotto: spojení tradičního řemesla a moderního designu

Mladý učeň Sante Giorgio Brotto se rozhodl uplatnit svůj talent a znalosti truhlářských technik – přesně tak začala v roce 1966 vznikat značka italského dřevěného nábytku Arte Brotto. Ta v průběhu let vyrostla v dynamický podnik, který čerpá z mnohasetleté tradice truhlářského řemesla v benátském regionu a dále ho rozvíjí. Kolekce obsahuje moderní i tradiční designy, které spojuje kvalitní zpracování a použitý materiál – masivní dřevo z kmenů amerického ořechu nebo dubů, které vyrostly v lesích vlastněných rodinou Brotto.

S ohledem k přírodě a zdraví lidí

Díky prozíravému přístupu získala rodina Brotto postupně kontrolu nad celým dodavatelským řetězcem. Duby rostou v udržitelně obhospodařovaných lesích vlastněných rodinou a následně jsou řezány na firemních pilách v Maďarsku, Rumunsku a Itálii. Nově celý proces dokumentuje technologie blockchain umožňující dohledat původ materiálu až ke stromu, ze kterého pochází. Veškeré použité dřevo má mezinárodní certifikaci FSC a při jeho povrchové úpravě jsou používány výhradně přírodní produkty šetrné k životnímu prostředí a lidskému zdraví.

Nejčastější otázky

Značka Arte Brotto, kterou na českém a slovenském trhu exkluzivně zastupujeme, umí vyrobit na míru obojí. 

U vestavěného nábytku se zaměřuje zejména na šatní skříně a úložné systémy. Pokud ale máte například zpracovaný projekt na kuchyň od interiérového designéra, dokážeme podle dokumentace vyrobit i tu.

Většinu naší nabídky tvoří solitérní nábytek jako křesla, skříně, bary, komody, … U těch je daný tvarový design a vy si vybíráte typ a povrchovou úpravu dřeva, případně čalounění, kovu, mramoru nebo keramiky.

Současné způsoby opracování v kombinaci s tradičními metodami barvení dřeva nám nekladou v podstatě žádné limity. Vhodně zvolené aplikace laků nebo tvrdých voskových olejů nám dovolují docílit nespočtu kombinací a barevná škála není téměř nijak omezena.

Výrobce Arte Brotto má již své lety prověřené know-how. Ví, jak vytvořit povrchovou úpravu, která zajistí nábytku dlouhodobou barevnou stálost, zdravotní nezávadnost a jedinečný vzhled.

Nábytek je nejčastěji vyrobený z dubu nebo amerického ořechu. Některé kusy je možné vyrobit z ebenu.

Náš dřevěný nábytek si můžete nechat očalounit některou z 48 látek nebo 8 variant kůže. Vzorky vám rádi ukážeme v našem showroomu na pražských Vinohradech.

Veškerý nábytek Arte Brotto je klasifikovaný jako masivní. Je vyráběn buď celomasivní nebo z jedno- nebo třívrstvých masivních panelů (tzv. wooden block boards). Tyto panely jsou slepované a díky tomu také pevnější, dřevo se méně roztahuje. Na těchto panelech pak může být další 3–6milimetrová vrstva pohledového dřeva. Na rozdíl od dýhy, která má obvykle sílu 0,6–1,8 mm, je tato povrchová vrstva odolnější.

Nábytek je nejčastěji vyrobený z dubu nebo amerického ořechu. Některé kusy je možné vyrobit z ebenu.

Spolupracujeme výhradně s italskou značkou Arte Brotto sídlící v Itálii poblíž Benátek. Máme s ní nadstandardní vztahy a její tým jezdíme pravidelně navštěvovat přímo do dílen, abychom vám mohli přinášet jejich nejnovější produkty.

Celý proces obvykle začíná v našem showroomu na pražských Vinohradech, kde si vyberete dřevěný nábytek podle svých představ. V případě vestavěného nábytku si následně přeměříme váš interiér a vypracujeme podrobnou kalkulaci. Po jejím schválení a zaplacení zálohové faktury zadáme nábytek do výroby. Výroba a dodání pak standardně trvá 10–12 týdnů. Přesný harmonogram od nás dostanete po potvrzení objednávky.

Dřevo je materiál, který v interiérech hraje prim po staletí. Není náhoda, že vzhled dřeva je nejkopírovanějším vzorem pro laminátové povrchy, tapety i keramickou dlažbu. V porovnání nimi však nedochází v průběhu času ke znehodnocení. Naopak působením času se vytváří tolik žádaná estetická patina.

Navíc jde o přírodní materiál, který přináší do našich domovů kus přírody. Je dokázáno, že se v jeho přítomnosti cítíme lépe a navíc jde o jeden z mála udržitelných materiálů, kterým můžeme svůj dům nebo byt vybavit.

Dřevěný nábytek při správné péči může sloužit i několika generacím. S ohledem na kvalitu zpracování, vlastnosti a dodatečnou údržbu je stále tou nejlepší investicí.

Se dřevem pracujeme už víc jak 10 let a prošli jsme si celým procesem – od debat s lesníky přes zpracování v pilách, velkoobchodní prodej až po tvorbu zakázkových dřevěných podlah Valen&Masar. Dřevu tedy skrz naskrz rozumíme a čím déle s ním pracujeme, tím více na něj nedáme dopustit.

Italská značka Arte Brotto, kterou exkluzivně zastupujeme, patří mezi špičku v oboru dřevěných interiérových prvků a nábytku a její tradice sahá do roku 1966. Jsou zvyklí vytvářet nábytek podle přání zákazníků, proto u nás nic není problém.

Ano, dokážeme vám perfektně sladit celý interiér. Stejnými postupy vyrobíme dřevěnou podlahu, obklady zdí, dřevěná schodiště i solitérní a vestavěný nábytek. Díky tomu budou mít všechny dřevěné prvky stejný odstín a budou k sobě perfektně pasovat. Toto oceníte zejména v průběhu času, kdy přirozené UV záření začne povrchy patinovat. Nebo při údržbě, která bude jednotná pro všechny prvky interiéru.

Dřeviny jsou nejekologičtější surovinou světa. Jedná se o obnovitelný zdroj tvořený sluneční energií a atmosférickým uhlíkem. Zdravotní benefity v interiéru jsou nepopiratelné, dřevo je velmi hygienické a antibakteriální. Taniny neboli třísloviny, které jsou v něm obsaženy, přirozeně zabíjí bakterie na povrchu a vzniká tzv. „čistá špína“.

Veškeré námi používané dřevo pochází z udržitelně obhospodařovávaných lesů a má certifikace FSC nebo PEFC. Výrobce Arte Brotto dokonce pomocí blockchain technologie dokáže doložit přesný původ stromu, který byl pro vaši podlahu použit.